Error: Your upload path is not valid or does not exist: /szkola_jazdy/wp-content/uploads Mistrzowie w drodze - Konkurs - Szkoła Jazdy ENIGMA Kielce - ul. Paderewskiego 14

Mistrzowie w drodze – Konkurs

Wystartowała druga edycja programu „Mistrzowie w drodze” organizowanego przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Grupę LOTOS. W 2020 r. działania koncentrowały się na terenie województwa pomorskiego a w tym roku przybierają ogólnopolski charakter. Program „Mistrzowie w drodze” promuje mistrzowską jazdę. Mistrzowska jazda – to przede wszystkim bezpieczna – zgodna z przepisami, kulturalna, pokazująca szacunek dla innych uczestników ruchu drogowego. Ambasadorem akcji jest kierowca rajdowy, Wicemistrz Świata WRC2 – Kajetan Kajetanowicz. Program ma nie tylko edukować, ale i angażować młodych kierowców w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Głównym celem kampanii jest promocja mistrzowskiej jazdy w wykonaniu młodych kierowców – mistrzowskiej, bo bezpiecznej i zgodnej z przepisami, pokazującej szacunek dla innych uczestników ruchu drogowego. Program zakłada poszerzanie świadomości przewidywania skutków wśród młodych kierowców oraz szlifowanie ich umiejętności już od samego początku uczestnictwa w ruchu drogowym. Dlatego jednym z filarów programu są szkolenia z doskonalenia techniki jazdy.

Do udziału w programie zaproszono instruktorów szkół nauki jazdy. To oni mają najbliższy kontakt z kandydatami na kierowców podczas ich pierwszych manewrów na drodze. Szkoły nauki jazdy, które będą uczestniczyć w programie, będą mogły zaangażować kursantów do udziału w szkoleniach doskonalenia techniki jazdy. Dla młodego kierowcy to szansa poznania krytycznych sytuacji, jakie zdarzają się na drodze i zdobycie umiejętności, jak ich unikać. Młodzi kierowcy nauczą się hamowania na śliskiej nawierzchni, zmiany pasa ruchu w niebezpiecznych okolicznościach czy poznają zjawisko nadsterowności i podsterowności.

Adepci szkół, którzy w ciągu dwóch ostatnich lat zdobyli prawo jazdy, również mają szansę na wzięcie udziału w szkoleniach. Dla nich przygotowany jest konkurs „Ruszaj po nagrody”. Zadaniem jest przygotowanie materiału promującego bezpieczną jazdę. Może być to film, mem, scenariusz wydarzenia czy plakat. Na zwycięzców konkursu, poza udziałem w szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy, czeka zestaw akcesoriów samochodowych i bon o wartości 500 zł do wykorzystania na stacjach paliw LOTOS.

Patronat nad programem „Mistrzowie w drodze” objęli Komendant Główny Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Ambasadorem programu „Mistrzowie w drodze” jest Kajetan Kajetanowicz – jeden z najbardziej znanych i utytułowanych kierowców, zdobywca drugiego miejsca w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC2 2019 oraz wielokrotny Rajdowy Mistrz Europy i Polski.

Więcej informacji o programie na stronie: http://www.brd.org.pl/mistrzowie-w-drodze/