Error: Your upload path is not valid or does not exist: /szkola_jazdy/wp-content/uploads Budynek szkoły - Szkoła Jazdy ENIGMA Kielce - ul. Paderewskiego 14

Budynek szkoły:

Szkoła Nauki Jazdy ENIGMA z siedzibą w Kielcach przy ul. Paderewskiego 14 prowadzi kursy prawa jazdy na dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją kończyn górnych i dolnych, oraz dla osób niskiego wzrostu – poprzez zastosowanie ręcznego sterowania hamulcem i gazem w pojeździe z automatyczną skrzynią biegów i gałką na kierownicy.

skrzynia_automatDla zapewnienia komfortu w trakcie jazd szkoleniowych osobom niskiego wzrostu, zakładany jest w pojeździe tzw. „podnóżek – przybliżający pedały gazu i hamulca do osoby szkolonej”, lub osoby te mogą sterować pojazdem za pomocą ręcznego gazu i hamulca.

Budynek w którym mieści się Szkoła Nauki Jazdy ENIGMA i w którym odbywają się zajęcia teoretyczne jest budynkiem bez barier architektonicznych tzn. przystosowany do obsługi osób mających trudności w poruszaniu się dzięki m.in.:

– podjazdowi dla wózka inwalidzkiego,

– automatycznie otwieranym drzwiom wejściowym (w których bez problemu mieści się wózek inwalidzki),

– zamontowanej automatycznej windzie pasażerskiej,

– toaletom przystosowanym dla osób niepełnosprawnych,

– salom wykładowym przystosowanym do nauki osób niepełnosprawnych

– barkiem z kawą i herbatą uprzyjemniającym pobyt na zajęciach (za darmo)

W Szkole Nauki Jazdy ENIGMA zajęcia praktyczne zaczynają się i kończą w miejscu zamieszkania niepełnosprawnej osoby szkolonej (dotyczy osób z terenu Kielc – pozostałe osoby chcące skorzystać z tej opcji wnoszą niewielką opłatę – szczegóły w biurze firmy).

Szkolenie praktyczne odbywa się w ruchu miejskim i na placu manewrowym.

Nasz plac również przystosowany jest do szkolenia osób niepełnosprawnych i wyposażony jest w:

– toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych,

– oświetlenie zapewniające możliwość uczenia się po zmroku,

– przystanek autobusowy zlokalizowany na placu (dla osób chcących rozpoczynać jazdy z palcu manewrowego)

– barek z kawą, herbatą i przekąskami uprzyjemniającym pobyt na zajęciach (odpłatnie)