Error: Your upload path is not valid or does not exist: /szkola_jazdy/wp-content/uploads Uprawnienia - Szkoła Jazdy ENIGMA Kielce - ul. Paderewskiego 14

Uprawnienia:

Prawo jazdy kat. C+E uprawnia do kierowania pojazdem określonym w kategorii C, łącznie z przyczepą;

Prawo jazdy kat. C1+E uprawnia do kierowania zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 12 t, składającym się z pojazdu ciągnącego określonego w kategorii C1 i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego;

Aby rozpocząć szkolenie na prawo jazdy kat. CE należy mieć ukończone 21 lat. Można rozpocząć szkolenie w wieku 20 lat i 9 m-cy.

Ważna wiadomość dla osób chcących zrobić kurs na prawo jazdy kat. C i CE, które ze wzglądu na wejście w życie dnia 19.01.2013r ustawy o kierujących pojazdami utraciły możliwość zdobycia prawa jazdy ze względu na zmianę wieku z 18 na 21 lat> Zgodnie z rozporządzeniem MTBIGM z dnia 10-01-2013r.  (Dz. U. poz 93) ukończenie kwalifikacji wstępnej pozwala na obniżenie wieku do uzyskania prawa jazdy kategorii ciężarowych. Wszystkie osoby nie mające wieku 21 lat, które chcą zdać egzamin i uzyskać uprawnienia do kierowania w zakresie prawa jazdy kat. C i CE przed osiągnięciem wymaganego przez prawo wieku 21 lat zapraszamy na kursy kwalifikacji wstępnej.