Szkolenie specjalistyczne ADR cysterny

Przewożenie materiałów niebezpiecznych w cysternach wymaga odpowiedniego przeszkolenia. Jeśli chcesz poszerzyć kompetencje w tym zakresie, kurs specjalistyczny ADR cysterny powstał z myślą o Tobie.
Ośrodek Szkoleń ENIGMA organizuje profesjonalne kursy specjalistyczne przeznaczone dla osób, które:
  • ukończyły 21 rok życia,
  • posiadają prawo jazdy kat. B, C / C+E,
  • ukończyły szkolenie podstawowe ADR.

Celem kursu specjalistycznego ADR cysterny jest odpowiednie przygotowanie kierowców do obowiązków związanych z przewozem drogowych materiałów niebezpiecznych w cysternach. Istotą szkolenia jest również uświadomienie istniejących zagrożeń oraz przekazanie wiedzy pozwalającej na podjęcie czynności zapobiegawczych oraz niezbędnych działań po zaistniałym wypadku.

Zakres tematyczny podejmowany podczas zajęć dotyczy m.in.:
  • ogólnych wiadomości związanych z systemami napełniania i opróżniania cystern,
  • zachowania się pojazdów na drodze podczas przewozu materiałów niebezpiecznych,
  • szczególnych wymagań obowiązujących cysterny,
  • dodatkowych przepisów, ze szczególnym naciskiem na użytkowanie pojazdów w zakresie posiadania świadectw dopuszczenia pojazdów do ruchu, odpowiednie oznakowanie tablicami i naklejkami.

Szkolenie specjalistyczne ADR obejmujące przewóz materiałów niebezpiecznych w cysternach trwa nie mniej niż 16 godzin lekcyjnych.

Egzamin po kursie specjalistycznym ADR cysterny

By uzyskać uprawnienia, pozwalające na przewóz materiałów niebezpiecznych w cysternach, koniecznością jest przystąpienie do egzaminu państwowego – po ukończonym szkoleniu. Egzamin przyjmuje formę testu pisemnego. Składa się z 18 pytań, zaś czas na udzielenie odpowiedzi wynosi 40 minut. Egzamin uznaje się za zdany, jeśli kursant udzielił co najmniej 12 poprawnych odpowiedzi.W przypadku wyniku negatywnego, uczestnik ma możliwość przystąpić do jednego egzaminu poprawkowego – w terminie 6 miesięcy od daty rozpoczęcia kursu.

Chcesz uzupełnić swoje kompetencje o możliwość przewozu materiałów niebezpiecznych w cysternach? Już teraz ZADZWOŃ i poznaj szczegóły organizowanych kursów ADR.

Chciałbyś zapłacić za kurs ADR jedynie 20% ceny?    Jeżeli tak to skorzystaj z dofinansowania kursu w BUR.

80% ceny kursu zostanie Ci zrefundowane!

Podajemy 3 proste kroki do uzyskania dofinansowania:
1. Wejdź na stronę: http://www.it.kielce.pl/dla-firm/kadry-dla-biznesu.html – pobierz, wydrukuj i wypełnij wymagane dokumenty,
2. Udaj się z nimi do Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii mieszczącego się w Kielcach przy ul.Studenckiej 1 i podpisz umowę,
3. Od teraz możesz zapisać się na wybraną usługę: https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/uslugi/search?SearchFilterView[podmiot_id]=12373

Jeżeli masz jakieś pytania dzwoń: 602309181 lub pisz do nas: enigma@home.pl

NIE ZWLEKAJ BO PIENIĄDZE PRZEZNACZONE NA DOFINANSOWANIE NIEDŁUGO SIĘ SKOŃCZĄ!