Error: Your upload path is not valid or does not exist: /szkola_jazdy/wp-content/uploads Jak zrobić PKK? (Profil Kandydata na Kierowcę) - Szkoła Jazdy ENIGMA Kielce - ul. Paderewskiego 14

Jak zrobić PKK? (Profil Kandydata na Kierowcę)

1. KROK PIERWSZY – LEKARZ
Pierwszym krokiem jest udanie się do lekarza uprawnionego do badań kierowców po orzeczenie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami mechanicznymi. Skierowanie do lekarza można pobrać z naszego biura. Lekarz uprawniony do wykonywania badań kierowców przyjmuje w naszym gabinecie, w każdy piątek o godz. 16.30 . Koszt badania to kwota 200 zł. – płatne w gabinecie lekarza.
2. KROK DRUGI – FOTOGRAF
Potrzebujemy zdjęcie o wymiarach 35 mm na 45mm, przedstawiające lewy półprofil, z odsłoniętym lewym uchem bez nakrycia głowy – będzie ono potrzebne przy składaniu dokumentów. Koszt około 3 zł.
3. KROK TRZECI – WNIOSEK O WYDANIE PRAWA JAZDY
Wniosek o wydanie prawa jazdy jest kolejnym, niezbędnym dokumentem przy uzyskiwaniu profilu kandydata na kierowcę (PKK). Można go otrzymać i wypełnić bezpośrednio w Urzędzie Miasta, lub Starostwie Powiatowym, w wydziale komunikacji. Można go również otrzymać w naszym biurze szkoły jazdy.
4. KROK CZWARTY – OBLIGATORYJNY, W INDYWIDUALNYCH PRZYPADKACH
– Oświadczenie od rodziców dla osób które nie ukończyły 18 roku życia (przy kat. AM, A1, B1, T), – zgoda rodziców
– Osoba zamieszkująca w innym mieście, niż jest zameldowana może wyrobić PKK w dowolnym Urzędzie Miasta ale należy złożyć oświadczenie o takim zamieszkaniu, bez konieczności wysyłania dokumentów do Urzędu gdzie jest zameldowana. Można je również otrzymać w naszym biurze szkoły jazdy.
– Upoważnienie do złożenia dokumentów o PKK (Osoba która chce, aby ktoś złożył w jej imieniu dokumenty – brak czasu, inne miejsce zamieszkania – powinna wydać upoważnienie osobie, która składa za nią dokumenty tu jednak potrzebna jest opłata skarbowa 17 zł.)
– kserokopia prawa jazdy (w przypadku, gdy wnioskodawca posiada prawo jazdy),
– kserokopia prawa jazdy wydanego za granicą wraz tłumaczeniem (przy wymianie prawa jazdy nieokreślonego w konwencjach o ruchu drogowym),
– kserokopia karty pobytu, wizy, innego dokumentu lub potwierdzenia o pobycie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej powyżej 185 dni w przypadku cudzoziemca.
5. KROK PIĄTY
Udajemy się do Urzędu Miasta, lub Starostwa Powiatowego – wydział komunikacji i składamy powyższe dokumenty z kroków od 1 do 4. Po dostarczeniu tych dokumentów otrzymujemy od ręki numer Profilu Kandydata na Kierowcę – PKK (ewentualny czas oczekiwania to 2 dni robocze).
6. KROK SZÓSTY
Posiadając już numer profilu Kandydata na Kierowcę – PKK – wreszcie można zapisać sie na kurs prawa jazdy w wybranej przez siebie szkole jazdy. Mamy nadzieję, że będzie to Szkoła Nauki Jazdy ENIGMA – serdecznie zapraszamy.

Urząd Miasta Kielce ul. Rynek 1(wejście od strony parkingu miejskiego)
godziny pracy: od poniedziałku do czwartku: 7.45 – 16.45, piątek 7.45 – 15.15

Starostwo Powiatowe w Kielcach ul. Wrzosowa 44 (obok marketu Castorama)
godziny pracy: od poniedziałku do piątku 7 – 14

Powiaty: Buski, Jędrzejowski, Konecki, Opatowski, Pińczowski, Sandomierski, Skarżyski, Starachowicki, Staszowski i Włoszczowski mają własne Starostwa Powiatowe na miejscu.

Osoby posiadające zameldowanie w innych miejscowościach powinny udać się do swojego urzędu miasta, lub starostwa powiatowego, gdzie będą mogły pobrać PKK.

Oferta dla osób, które nie mają czasu na bieganie po urzędach:

Jeżeli nie masz ochoty chodzić po urzędach, stać w kolejkach, i załatwiać formalności związanych z PKK – zrobimy to za Ciebie i w Twoim imieniu. W tym celu musisz przekazać nam niezbędne dokumenty:

– Orzeczenie lekarskie (badania możesz zrobić w naszym gabinecie, koszt 200zł)
– Zdjęcie (takie jak do dowodu 3,5×4,5 cm)
– Wypełnioną zgodę rodziców (jeżeli nie masz ukończonych 18 lat)
– Ksero dowodu osobistego lub paszportu (zrobisz u nas w biurze)
– Upoważnienie do załatwiania spraw związanych z wyrobieniem i odebraniem PKK (wypełnisz w naszym biurze)
– Wniosek o wydanie prawa jazdy (wypełnisz w naszym biurze)
Koszt wykonania tej usługi za Ciebie wynosi jedyne 30zł ( w tym opłata urzędowa za upoważnienie)
Oferta dotyczy osób z Kielc i powiatu kieleckiego.

Poniżej prezentujemy wzór druku PKK otrzymywanego przez kursanta z urzędu:

pkk